0
(0)


כפל ביטוחי בריאות וחיים,האם יש לכם כפול?

נגן וידאו

נתוני כפל הביטוח נחשפים: 28% מהכפילויות הן בתחום ביטוח החיים והבריאות

על פי נתונים שהציגה רשות שוק ההון בוועדת הכספים, 22% מהכפילויות הן בתחום ביטוח תאונות אישיות 

14% בגין ביטוחי ניתוחים מהשקל הראשון סך הכפילויות שנמצאו בשנת הפעלות של הר הביטוח: 6.5 מיליון


מאת: תומר אוחנה

כפל ביטוחי

לקוחות רבים שואלים אותנו האם ביטוח בריאות וביטוח חיים מהווים כפל ביטוחי?

הגיע הזמן שנעשה סדר אחת ולתמיד.

 

ביטוח בריאות וביטוח חיים אינם מהווים כפל ביטוחי. נסביר זאת.
ביטוח בריאות זוהי פוליסה אישית אשר מכסה את המבוטחים בה במצבים בהם הם נדרשים לתרופות יקרות שנמצאות מחוץ לסל הבריאות, לניתוחים בארץ ובעולם, להשתלות של איברים וכן לטיפולים מיוחדים שפותחו. כמו כן יש בפוליסה הרחבות למגוון עשיר של כיסויים כמו רופא מלווה צמוד במצב של חולי, אבחון מהיר המאפשר רצף מהיר של בדיקות הכרחיות בעת חשד בבעיה בריאותית,אפשרות לבחור מנתח פרטי, אפשרות להוסיף כיסוי לטיפולים אלטרנטיביים ועוד כהנה וכהנה סעיפים רלוונטיים.
ביטוח חיים זוהי פוליסה אישית אשר מעניקה פיצוי כספי למוטבים של המבוטח והיא מופעלת רק במקרה בו המבוטח הלך לעולמו. כאשר אדם עושה פוליסת ביטוח חיים הוא בוחר את מוטביו הישירים. מוטביו הם אלו אשר יקבלו את סכום הכסף המבוטח בקרות מקרה,ניתן לבצע אף מספר פוליסות.
מתי צריך כל פוליסה?


פוליסת ביטוח בריאות מכסה כאמור מצבים קטסטרופליים בהם המבוטח חלה והוא נדרש לכיסוי כספי משמעותי בעבור שירותים בריאותיים מגוונים, כמתואר לעיל. כיום, ניתן לומר בצורה גורפת כי כל אדם זקוק לפוליסת ביטוח בריאות פרטית. חשוב להכיר כי "רמת הרפואה" בישראל הינה מן הגבוהות בעולם המערבי, אולם "רמת השירות" של הרפואה הציבורית בישראל אינה נותנת מענה מידי בעת הצורך. הרפואה הציבורית אינה מסוגלת לכסות כיום את הצרכים הרפואיים המידיים של תושבי מדינת ישראל ולכן במרבית המקרים חולים ממתינים חודשים ארוכים לניתוח, מקבלים סירוב מקופת החולים לממן טיפול מציל חיים חדש שפותח בעולם וכן נדרשים לגייס סכומי כסף רבים בעבור תרופות שאינן בסל הבריאות. את כל המצבים הללו מכסה פוליסת ביטוח בריאות פרטית כאמור.

פוליסת ביטוח חיים מתאימה לכל אדם אשר תומך כספית באנשים אחרים, במקרית המקרים מדובר בהורים אשר תומכים כספית בילדיהם, בכל גיל אשר יהיו. במצב כזה, במידה והמבוטח הולך לעולמו, "הקן המשפחתי" נפגע כלכלית שכן רמת ההכנסה פוחתת, הנתמכים מגיעים לא אחת למצב של קושי פיננסי בשל אבדן הכנסתו של המבוטח הנפטר ומכאן נגזרת חשיבותה של פוליסת ביטוח חיים אשר מאפשרת לאותם מוטבים נתמכים לקבל סכום כסף מסוים (בהתאם לגובה אשר נרכש בפוליסה) ולעשות בו שימוש באופן חופשי בכדי לשמור על איכות חייהם,במהלך חודש 02/2019 משרד האוצר הנחה את חברות הביטוח לעדכן את תעריפי ביטוחי החיים דבר אשר הביא להוזלה משמעותית של ביטוחי המשכנתא,ביטוחי החיים ומרכיב ביטוח החיים בפוליסות מסוג ביטוח מנהלים בעיקר בקרב גלאים 40 +, בעקבות זאת מומלץ מאוד לבצע בדיקה והשוואה באמצעות מחשבוני האתר לבדוק כמה אתם משלמים כיום וכמה תשלמו על ביטוח חדש החל מ 14/02/2019

לסיכום
אם קראתם עד כאן כנראה שאתם מבינים שאין שום קשר בין ביטוח בריאות וביטוח חיים וכי אין כפל ביטוחי בין השניים. כמו כן כנראה שאתם מבינים האם ומתי אתם צריכים כל אחת מהפוליסות. ניכר כי מדובר בשתי פוליסות משמעותיות מאוד ויש להתאימן למצבו  האישי והבריאותי של המבוטח, אולם לא זו בלבד, גם בתוך ענפי ביטוחי הבריאות וביטוחי החיים ישנם תתי תחומים אשר יכולים להוות כפל ביטוחי שבא לידי ביטוי בתשלומים מיותרים לחברת הביטוח

החל משנת 2017 השיק משרד האוצר את אתר הר הביטוח אתר לבדיקת כלל הביטוחים הפרטיים של כל אזרח, לאתר ניתן להכנס באופן עצמאי והבדיקה ללא עלות.

 לבדיקה מקיפה ויסודית האם יש לכם ביטוחים כפולים כאן כבר נדרש איש מקצוע סוכן ביטוח מנוסה בתחום הביטוח.

רוצים שנבדוק לכם את הביטוחים ? מוזמנים להשאיר פרטים מטה,אנו כבר ניצור קשר 
 

האם המידע היה מועיל עבורכם ?

נשמח שתדרגו אותנו 5 כוכבים

נשמח לליק לדף הפייסבוק שלנו

לחץ כאן 🙂

איתור כספים אבודים / פנסיות לא פעילות 100%

כל הפרטים נקלטו בהצלחה.
אנו מעבדים את הנתונים ויוצרים קשר עם הדו"ח הראשוני.
איתור כספים "ביטוח בדיגיטל"

שיחת יעוץ 24/7